Termin: 8–9 kwietnia 2015

Jerzy Grzegorzewski in memoriam

Wydarzenia w 10. rocznicę śmierci Jerzego Grzegorzewskiego, reżysera, dyrektora artystycznego Teatru Narodowego w latach 1997–2003.

Na fotografii: Jerzy Grzegorzewski, Beata Fudalej (Ariel), Jerzy Radziwiłowicz (Kaliban) podczas próby Morza i zwierciadła Wystana Hugh Audena, realizacji Jerzego Grzegorzewskiego z 2002 roku. Fot. Wojciech Plewiński

9 kwietnia mija 10. rocznica śmierci Jerzego Grzegorzewskiego.
Przygotowaliśmy program wydarzeń, które przybliżają sylwetkę inscenizatora i wizjonera teatru otwartego na eksperymenty i poszukiwania formalne, kreującego autorskie, wielowymiarowe spektakle – widowiska w niepowtarzalnym stylu.
Wspominamy dyrektora narodowej sceny, na której realizował między innymi swoją koncepcję Teatru Narodowego jako Domu Wyspiańskiego. Zgodnie z tym artystycznym programem, Grzegorzewski przygotował sześć wybitnych przedstawień według dramatów autora Wesela. Dwa z nich – Sędziów oraz Hamleta Stanisława Wyspiańskiego przypomnimy na pokazach filmowych. Na scenie przy Wierzbowej, której w 2005 roku nadano imię Jerzego Grzegorzewskiego, będzie można obejrzeć także filmowy pokaz innej jeszcze realizacji reżysera – Operetki Witolda Gombrowicza; po prezentacji zapraszamy na scenę Studio na panel dyskusyjny Wspomnienie o Jerzym Grzegorzewskim, który poprowadzi Janusz Majcherek. 
Ponadto odbędą się dwie wystawy: ekspozycja Gondole to prezentacja na terenie głównego budynku Teatru przedmiotów scenograficznych Jerzego Grzegorzewskiego, natomiast wystawa Że też musiała Pani zadać to pytanie! zorganizowana przez Galerię aTAK na Krakowskim Przedmieściu, rekonstruuje malarską drogę twórcy. Zapraszamy także na nadal graną na narodowej scenie Duszyczkę, jedno z ostatnich przedstawień reżysera, skomponowaną na podstawie poematów Tadeusza Różewicza.

JERZY GRZEGORZEWSKI IN MEMORIAM
PROGRAM WYDARZEŃ W 10. ROCZNICĘ ŚMIERCI JERZEGO GRZEGORZEWSKIEGO

8 kwietnia 2015

Witold Gombrowicz
Operetka

reżyseria Jerzy Grzegorzewski
– projekcja zapisu telewizyjnego (71 min)
godz. 16:30, scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
wstęp wolny

wspomnienie o Jerzym Grzegorzewskim (panel)
prowadzenie Janusz Majcherek
z udziałem Beaty Fudalej, Małgorzaty Piekut, Magdaleny Warzechy, Waldemara Dąbrowskiego, Stanisława Radwana, Zbigniewa Zamachowskiego
godz. 18:00, scena Studio
wstęp wolny

Gondole
wernisaż wystawy przedmiotów scenograficznych Jerzego Grzegorzewskiego
kurator Barbara Sieroslawski
godz. 19:30, budynek główny Teatru Narodowego
na wystawę zapraszamy od 28 kwietnia; można ją zwiedzać przed przedstawieniami (oraz w czasie antraktów), które odbywają się w sali Bogusławskiego

Przedmioty scenograficzne grały w teatrze Grzegorzewskiego szczególną rolę. Znalezione w antykwariatach, magazynach, halach fabrycznych czy na pchlim targu wnosiły na scenę swoją przeszłość i swój charakter. Przetworzone w pracowniach teatru, niepostrzeżenie zmieniały się w dzieła sztuki. Wystawie towarzyszą zapisy rozmów z rzemieślnikami Teatru, którzy wspominają pracę z Jerzym Grzegorzewskim. Zapraszamy do oglądania frapujących obiektów i podążania ich intrygującym szlakiem. Przedmioty ulokowane zostały w różnych miejscach głównego budynku Teatru Narodowego.

Stanisław Wyspiański
Sędziowie

reżyseria Jerzy Grzegorzewski
– projekcja zapisu telewizyjnego (62 min)
godz. 20:30, scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
wstęp wolny

9 kwietnia 2015

Hamlet Stanisława Wyspiańskiego
reżyseria Jerzy Grzegorzewski
– projekcja zapisu telewizyjnego (63 min)
godz. 16:30, scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
wstęp wolny

Że też musiała Pani zadać to pytanie!
wernisaż wystawy poświęconej twórczości malarskiej Jerzego Grzegorzewskiego
godz. 18:00, Galeria aTAK → (ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 lok. 4)

Wystawa będzie czynna do 9 maja 2015.

Tadeusz Różewicz
Duszyczka
reżyseria Jerzy Grzegorzewski
godz. 20:00, pod Wierzbową, 1 godz. 10 min, bez przerwy

Zapraszamy również na wykład Barbary Hanickiej, która opowie o inscenizacjach Jerzego Grzegorzewskiego zrealizowanych na podstawie dramatów Stanisława Wyspiańskiego, przede wszystkim o Sędziach i Weselu. Więcej informacji →

Wyspiański w Narodowym: „Wesele”, Sędziowie” – wykład Barbary Hanickiej
11 kwietnia | godz. 15:00 | scena Studio
wstęp wolny

Ponadto Teatr Narodowy współpracuje przy projekcie realizowanym przez Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza:

TRASA J-G | gra miejska – śladami Jerzego Grzegorzewskiego
12 kwietnia
 | godz. 10:00–18:00
wstęp wolny, po wcześniejszym zgłoszeniu
więcej informacji →
Zgłoszenia na adres: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl  do 1 kwietnia. Informacje o miejscu i godzinie rozpoczęcia gry, a także o przynależności do konkretnej grupy uczestnicy otrzymają w korespondencji mailowej najpóźniej w dniu 3 kwietnia.

PUBLIKACJE Teatru Narodowego dotyczące twórczości Jerzego Grzegorzewskiego:

Dom Wyspiańskiego – książka opowiada o dyrekcji Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Narodowym; swój artystyczny program twórca określał właśnie mianem „Domu Wyspiańskiego”. Na narodowej scenie wyreżyserował sześć wybitnych przedstawień według dramatów autora Wyzwolenia: dwie wersje Nocy listopadowej, Sędziów, Wesele, Hamleta Stanisława Wyspiańskiego oraz nawiązujący do Wyspiańskiego – On. Drugi Powrót Odysa. Przejdź do księgarni →

Inwentaryzacja. Przedmioty scenograficzne Jerzego Grzegorzewskiego zachowane w magazynach Teatru Narodowego – album przedstawia wędrówkę „przedmiotów-instrumentów”, które towarzyszyły Grzegorzewskiemu przez wiele lat i były wykorzystywane w kolejnych przedstawieniach. Przejdź do księgarni →

ponadto:
kroniki sezonów teatralnych dokumentujące działalność Teatru Narodowego pod artystyczną dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego – Kronika. Trzy sezony (sezony 1997/1998, 1998/1999, 1999/2000) (przejdź do księgarni →) oraz Kronika. Planeta Grzegorzewski (sezony 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003) (przejdź do księgarni →), a także Kronika. Sezony 2003>2004>2005>2006, w której znajdują się informacje o ostatnich przedstwieniach Jerzego Grzegorzewskiego oraz dokumentacja dwóch festiwali Planeta Grzegorzewski (przejdź do księgarni →).

JERZY GRZEGORZEWSKI (29 czerwca 1939 – 9 kwietnia 2005) – reżyser, malarz, scenograf, dyrektor teatrów. Studiował malarstwo u profesora Stanisława Fijałkowskiego w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (w 2001 roku odebrał doktorat honoris causa tej uczelni, dziś Akademii Sztuk Pięknych) i reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (dyplom Kaukaskie koło kredowe Brechta w 1968 roku). Debiutował w Łodzi inscenizacją Szewców Witkiewicza oraz Niejakiego Piórko Michaux. Po studiach związany był z Teatrem im. Jaracza w Łodzi, gdzie wystawił m.in. polskie prapremiery Białej diablicy Webstera (1967) i Balkonu Geneta (1972). W warszawskim Teatrze Ateneum zrealizował głośne przedstawienia: Amerykę wg Kafki (1973) oraz Bloomusalem, inscenizację XV epizodu Ulissesa Joyce’a (1974). W drugiej połowie lat siedemdziesiątych rozpoczął współpracę z krakowskim Starym Teatrem, reżyserując Wesele Wyspiańskiego, Dziesięć portretów z czajką w tle wg Mewy Czechowa.
W latach 1978–1982 był kierownikiem artystycznym Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wystawił tam m.in. Ślub Gombrowicza, Śmierć w starych dekoracjach Różewicza, Nie-Boską komedię Krasińskiego, Sen nocy letniej Shakespeare’a, Król umiera, czyli Ceremonie Ionesco. W 1982 roku objął dyrekcję artystyczną Centrum Sztuki Studio im. Witkiewicza w Warszawie. Zrealizował tam m.in.: prapremierę Parawanów Geneta, Pułapkę Różewicza, Powolne ciemnienie malowideł wg Pod wulkanem Lowry’ego, Operę za trzy grosze Brechta, własny scenariusz Miasto liczy psie nosy, Wujaszka Wanię Czechowa, Usta milczą, dusza śpiewa wg operetek Kálmana i Lehára, Cztery komedie równoległe wg Idioty Dostojewskiego i Sonaty widm Strindberga, La Bohème – spektakl oparty na tekstach z Wesela i Wyzwolenia Wyspiańskiego.
Na początku lat dziewięćdziesiątych powrócił do Starego Teatru, realizując krakowskie wersje premier Studio: Śmierci Iwana Iljicza wg Tołstoja, Tak zwanej ludzkości w obłędzie – próby odtworzenia zaginionej sztuki Witkacego, Dziadów Mickiewicza, które przedstawił jako Dziady - dwanaście improwizacji. Do najważniejszych realizacji zagranicznych Grzegorzewskiego należą Ameryka w Haagse Comedie (1982) i Don Juan Molière’a w Comédie Saint-Etienne (1994), grany również w Paryżu, a następnie zaadoptowany w Studio. Ostatnim zrealizowanym przedstawieniem w Studio była inscenizacja poematu Różewicza Francis Bacon czyli Diego Velázquez na fotelu dentystycznym (1996).
W 1997 roku został dyrektorem artystycznym odbudowanego Teatru Narodowego. Tu wyreżyserował: Noc listopadową Wyspiańskiego (1997, nowa wersja – 2000), Ślub (1998), Halkę Spinozę – przedstawienie o Witkacym (1998), Sędziów Wyspiańskiego (1999), Nowe Bloomusalem na podstawie XV epizodu Ulissesa Joyce’a (1999), Wesele (2000), Operetkę Gombrowicza (2000), Sen nocy letniej Shakespeare’a (2001), Nie-Boską komedię Krasińskiego (2002), Morze i zwierciadło Audena (2002), Hamleta Stanisława Wyspiańskiego (2003), Duszyczkę wg Różewicza (2004). Zrezygnował z dyrekcji w 2003 roku, pozostając reżyserem Teatru Narodowego. Jego ostatnią premierą był On. Drugi powrót Odysa wg Antoniny i Jerzego Grzegorzewskich (2005).

  • Repertuar styczeń – marzec

    Anna Grycewicz (Astrolog) w FAUŚCIE Johanna Wolfganga Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego

    W lutym premiera familijnego spektaklu Piekło – Niebo Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty, ponadto wśród wielu tytułów: Faust, Opowieści Lasku Wiedeńskiego i Feblik.




  • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

    Bilety w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach od stycznia do marca. Na jeden dokument uprawniający do zniżki przysługują dwa bilety w cenach promocyjnych.

  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • Maryla Zielińska laureatką Nagrody „Nowych Książek”

    Z radością informujemy, że Maryla Zielińska została laureatką Nagrody „Nowych Książek” za wydaną przez Teatr Narodowy publikację To. Biografia Jerzego Grzegorzewskiego. Serdecznie gratulujemy!

  • Recenzje po premierze INNYCH ROZKOSZY

    „Jacek Głomb tym wysmakowanym spektaklem raz jeszcze dowodzi, że ma do Pilcha rękę”, „przedstawienie na wskroś uniwersalne” – piszą krytycy.

  • Ekscesy i ból istnienia | premiera INNYCH ROZKOSZY

    Nieugaszone pożądania, ekstrawagancje, ekscesy i dopadający nas, od czasu do czasu, bólu istnienia. Mistrzowska proza Pilcha w scenicznej interpretacji Jacka Głomba.

  • Prowokacja z przytupem. Rozmowa z Jackiem Głombem

    Jacek Głomb inscenizuje Inne rozkosze Pilcha. „Ten tekst jest niepoprawny politycznie – mówi reżyser – nie ma w nim żadnej poprawności, jest za to prowokacja z przytupem”. 

  • Jan Englert – 60 lat na scenie!

    Jubilatowi życzymy kolejnych wspaniałych artystycznych wyzwań i nieustającej wiary w teatr! Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

     

  • Edukacja w Teatrze Narodowym

    Edukacja w Teatrze Narodowym – wycieczka po teatrze  „Scena nie jedna”. Fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego

    Edukacja w Teatrze Narodowym: lekcje teatralne, KLASA TN – projekt realizowany w partnerstwie ze szkołami podstawowymi i średnimi. 

  • Andrzej Łapicki – wspomnienie w stulecie urodzin aktora

    11 listopada wspominamy Andrzeja Łapickiego, legendarnego aktora Teatru Narodowego, rektora warszawskiej Akademii Teatralnej i prezesa ZASP-u, w stulecie jego urodzin.  

  • Rozmowa z Julią Holewińską i Wojciechem Farugą

    Przed premierą Fausta: „Ten dramat boleśnie nakłuwa ludzką kondycję” – mówi reżyser, Wojciech Faruga. „Opowiadamy o przemocy i rozpadzie świata” – podkreśla Julia Holewińska, dramaturżka. 

  • Współczesna odyseja | premiera FAUSTA

    Indywidualne doświadczanie świata, podróż przez historię współczesną i archiwa naszej pamięci – Faust Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi i dramaturgii Julii Holewińskiej.

  • Anna Seniuk – 60 lat na scenie!

    Świętujemy 60-lecie debiutu Anny Seniuk! Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, który przygotowaliśmy z okazji jubileuszu wspaniałej artystki.

  • Premiery sezonu 2024/2025

    Światowa klasyka i polska współczesność! Sezon 2024/2025 w Teatrze Narodowym oprze się na tych dwóch przeciwległych filarach. 

  • Mariusz Benoit z Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza!

    Mariusz Benoit został uhonorwany Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę Estragona w Czekając na Godota w reżyserii Piotra Cieplaka. Serdecznie gratulujemy!

  • Maryla Zielińska z Nagrodą Komitetu Nauk o Sztuce PAN

    Maryla Zielińska za książkę To. Biografia Jerzego Grzegorzewskiego otrzymała Nagrodę Komitetu Nauk o Sztuce PAN. Autorce składamy serdeczne gratulacje! 

  • PCHŁA SZACHRAJKA – 250 spektakl!

    Pchła Szachrajka będzie łobuzować na scenie po raz 250! 1 grudnia 2024 zagramy jubileuszowy spektakl na podstawie utworu Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida

    Piotr Cieplak za reżyserię Czekając na Godota został uhonorowany Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida. Serdecznie gratulujemy!

  • Teatr Narodowy w ankiecie miesięcznika TEATR

    W podsumowaniu miesięcznika „Teatr” Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2023/2024 zostały wymienione spektakle oraz twórczynie i twórcy Teatru Narodowego.

  • Czas ekstremalny | premiera FEBLIKA

    Rzeczywistość realna i magiczna zarazem, dojrzewanie w dusznej wspólnocie, pojemny świat metafory. Feblik – premiera odbyła się 14 czerwca.

  • Widzieć jaśniej. Rozmowa z Leną Frankiewicz

    Reżyserka pracuje nad Feblikiem. „Młodość jest zawsze «bardziej», widzi jaśniej – podkreśla. – Główna bohaterka, dojrzewająca Mania potrafi bezpardonowo obnażyć obłudę świata”.

  • 85. rocznica urodzin Jerzego Grzegorzewskiego

    29 czerwca przypada 85. rocznica urodzin Jerzego Grzegorzewskiego (1939–2005) – wizjonera teatru, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego w latach 1997–2003.

  • Adam Hanuszkiewicz – 100. rocznica urodzin

    16 czerwca 2024 minęła setna rocznica urodzin Adama Hanuszkiewicza (1924–2011) – aktora, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego, twórcy legendarnej inscenizacji Balladyny.

  • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

    Odbyły się pokazy wieńczące 3. edycję projektu „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów SP nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.

    .

  • „KLASA TN. Drugi dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

    Za nami finał 3. edycji projektu „KLASA TN. Drugi dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”.

  • 100. rocznica urodzin Kazimierza Dejmka

    Reżyser, dyrektor Teatru Narodowego, twórca historycznej inscenizacji Dziadów, wybitna osobistość świata teatru – 17 maja 2024 mija 100. rocznica urodzin Kazimierza Dejmka. 

  • Maryla Zielińska laureatką Nagrody PTBT!

    Maryla Zielińska laureatką Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za To. Biografię Jerzego Grzegorzewskiego, książkę wydaną przez Teatr Narodowy. Serdecznie gratulujemy! 

  • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

    Publikacja o Jerzym Grzegorzewskim dostępna w naszej księgani internetowej. Przedstawiamy dźwiekowy zapis spotkania poświęconego wydawnictwu.

  • Jerzy Radziwiłowicz z Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

    Jerzy Radziwiłowicz został uhonorowany Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za kreacje aktorskie na deskach Teatru Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

  • Skaliste wybrzeża | premiera GRY SNÓW

    Wędrówka przez życie i rozpoznanie dzisiejszego losu – premiera Gry snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha odbyła się 13 kwietnia.

  • PODRÓŻ | rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „Podążając za everymanem, chcemy odnaleźć sensy tej nieprzewidywalnej moralitetowej wędrówki” – mówi Sławomir Narloch, reżyser Gry snów. 

  • Ewa Wiśniewska – 60 lat na scenie!

    Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Wybitna aktorka została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Gratulujemy!

  • DUSZYCZKA – wspomnienie

    30 stycznia 2024 minęło 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

  • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

    Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

  • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

    Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

  • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

    „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

  • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

    6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


  • Stawiany na pomnikach i przed sądem

    Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

  • Świat, który nie chce pomyśleć | premiera OPOWIEŚCI...

    Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

  • WYKŁADY OTWARTE Teatru Narodowego online (audio)

    Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

  • Spektakle Teatru Narodowego online

    Telewizyjne wersje spektakli dostępne online: Kosmos i Miłość na Krymie w reż. Jerzego Jarockiego, Śluby panieńskie i Udręka życia w reż. Jana Englerta, Daily Soup w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

    Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

  • Cykl AKTORZY/SENIORZY

    AKTORZY/SENIORZY to filmowy cykl Leny Frankiewicz, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego. Teatr Narodowy jest partnerem projektu.

     

  • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

    Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci. Wystawa „250 lat Teatru Narodowego” w Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego, akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, kliknij tutaj.

Poniżej możesz dostosować ustawienia dotyczące plików cookies:

  Zezwól na przechowywanie danych reklamowych.

  Zezwól na przechowywanie danych użytkownika.

  Zezwól na personalizację reklam.

  Zezwól na przechowywanie danych analitycznych.